Golden Sun Chronicles

Forum strony Golden Sun Chronicles
Obecny czas: 23 Lut 2018, o 15:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uniwersum GS
PostWysłany: 30 Wrz 2007, o 11:14 
Hero
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sorkwity
Tu piszemy o nawiązaniach świata Golden Sun do świata "naszego". Ja znalazłem takich kilka, mianowicie zacznę od kontynentów:

1. Indra- wzorowana na Indiach. Całkiem niedawno (jakieś miliony lat temu, co to jest...) Indie pływały sobie beztrosko, mniej więcej w tym miejscu w którym w GSie jest Indra, troszkę na zachód (jeżeli porównać mape świata z mapą GS). W Indiach znajduje się Wyżyna Dekhan(po angielsku a Dekan po poslku) a w Gsie jest płaskowyż Dehkan. W Indiach jest także miasto Madras (jedno z większych). Nie przypomina wam to czegoś? ;p Jeżeli jesteście dociekliwi szukajcie Madras na wschodnim wybrzeżu Indii, niedaleko Sri Lanki (możecie znaleźć tylko Chennai, to inna nazwa Madras). Moim zdaniem także Daila ma pewne powiązania z Indiami. Może to być lekko przekręcona, fonetyczna nazwa Delhi. Nawet architektura i wygląd postaci zamieszkujących Indrę jest łudząco podobny do tego z Indii. A czy nazwa nie jest podobna? Myślę że Indra ma bardzo wiele wspólnego z Indiami i właśnie na nich była wzorowana. Także Indra to bóg Indyjski, najważniejszy z bogów panteonu wedyjskiego (Wikipedia)

Mapa Indii

2. Osenia

Tu zapewne wiele argumentów już znacie, i sami je znaleźliście.
Osenia to odpowiednik naszej Australii. Pierwsze "zerżnięcie" to Air's Rock. W Australii jest taki wielki "kamyczek" (tak to chyba nazwała Mia ;p). Nazywa się on Ayers Rock lub Uluru (nazwa regionalna). W GSie jest to jedna ze świątyń w których ukryte są psyenergie 4 żywiołów. Ten jak zapewne wszyscy wiedzą jest "domem" żywiołu wiatru. Tak samo myśleli Aborygeni (twierdzili że mieszka tam wiatr i uznawali to miejsce za święte). Kolejne podobieństwo to pustynia Yallam i pustynia na której leży Air's Rock. Mi przypominają one kształtem i położeniem pustynie Gibsona i putynie Simpsona w Australii.

Mapa Australii

3.Angara

To jest Euroazja. Na wschodzie widzimy podobieństwo do kultury wschodniej. Poza tym na wschód od Angary są wysepki na których leży Gaia Rock i Izumo (Ta wyspa jakby ktoś się ie domyślił to odpowiednik Wysp Japońskich- kształt jest praktycznie taki sam, na górze Hokkaido, pośrodku Honsiu a na dole Sikoku i Kiusiu [sprawdźcie sami]) Poza tym historia Kushinady i Susy została "zerżnięta z legendy japońskiej o Kusanagi no tsurugi (taki mieczyk którego możemy właśnie wyciągnąc z ogona Serpenta tyle że pod inną nazwą [bodajże Storm Brand, czyli Ama-no-mura-kumo-no-tsurugi <miecz zbierający się na niebie chmur> czyli praktycznie znaczy to samo]). Co do samej Angary na wschodzie jest miasto Xian które naprawdę istniało w chinach. Co do Lama Temple to leży ona mniej więcej w tej części Angary co u nas Tybet. A jak wiemy, w Tybecie Lama oznacza najwyższego duchowego nauczyciela. A w tamtejszej świątni taką Lamą jest właśnie Hamma :D
Co do Kalt Island... może to być odpowiednik Islandii. Nie wiem, pewny nie jestem, dowodów też nie mam. Co do północy to wiadomo :D

4. Gondowan

Dla mnie to troche Afryki, trochę Gondwany (dawnego super-kontynentu)
Do Gondwany podobne z nazwy a do afryki kształtem i kulturą mieszkających tam ludzi. Naribwe... może od Zimbabwe? Nazwa i design bardzo afrykański, w tym przepowiadacz przyszłości. Kibombo też ma afrykański klimat (a co do VooDoo to jest to przecież religia afroamerykańska wyznawana na Haiti, więc jakieś powiązania z Afryką też ma. [W końcu opiera się na rdzennych wierzeniach afrykańskich])

5. Atteka i Hesperia

No tu to została nam tylko Ameryka. Północna i południowa.
Hesperia- podobieństwa. Pierwsze podobieństwo do rdzennych mieszkańców. Mieszkańcy Shaman Village są podobni do Indian. Wielkie jezioro na południu może być odpowiednikiem Wielkich Jezior.
Do Ameryki Południowej widzę w Attece jedyni podobieństwo ludności, i tak niewielkie. Ale zawsze coś.

Rozpisałem się nieźle, ale i tak połowę tego co miałem napisać zapomniałem :D Wszystkie podobieństwa jakie zobaczycie- piszcie

Profil Wyślij prywatną wiadomość  

Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2007, o 15:15 
King
Awatar użytkownika

Miejscowość: Imil
Rozpisać się każdy może. Naprawde ciekawe. A Lemuria to Atlantyda kilka milionków lat wcześniej.

Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2007, o 16:29 
Hero
Awatar użytkownika

Miejscowość: Va-Vale
Kiedyś ktoś już na forum powiedział (chyba Sylvia), że gdy przyłożymy mapę kontynentów w GS i tych prawdziwych, to Vale wypada w Polsce... :)

Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2007, o 17:41 
King
Awatar użytkownika

Całe Vale. A mi się wydawało, że to malutka wioska, a nie odrazu państwo.

Temat postu:
PostWysłany: 1 Paź 2007, o 11:35 
Hero
Awatar użytkownika

Hmmm, najwięcej powiązań (argumentow niepodważalnych :D) wylapalem przy Indrze, ale to tylko dlatego że nad tym najwięcej siedziałem. Jak przestudiuję resztę części świata to napiszę resztę :P

Temat postu:
PostWysłany: 1 Paź 2007, o 13:11 
King
Awatar użytkownika

Poczekamy troche. A może teraz porównasz morza i oceany.

Temat postu:
PostWysłany: 1 Paź 2007, o 13:48 
Hero
Awatar użytkownika

Miejscowość: Va-Vale
A ja dzisiaj, w związku z tym, że przerabiamy na polskim mitologię, dowiedziałem się o Boreaszu... :)

Temat postu:
PostWysłany: 3 Paź 2007, o 16:18 
King
Awatar użytkownika

Tak, a ja ze słownika języka angielskiego dowiedziałam się, że Judgement to jest sąd, osądzanie, wydawanie wyroku.

Temat postu:
PostWysłany: 3 Paź 2007, o 20:07 
Hero
Awatar użytkownika

A ja wiem że Iris to bogini grecka, inaczej Iryda (tęcza)

Temat postu:
PostWysłany: 3 Paź 2007, o 20:22 
King
Awatar użytkownika

HAHAHA, a mnie nikt nie pobije, bo wiem skąd wzieła się nazwa summona "Meteor" :lol:, a Thor to pewien bóg.

Temat postu: Re: Uniwersum GS
PostWysłany: 5 Lip 2008, o 18:35 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Miejscowość: Anemos
Catastrophe- uosobienie zniszczenia.
Iris- bogini tęczy, przewodniczka dusz.
Charon- przewoźnik Styksu (i Acheronu, ale o tym w opisie summonów nie było)
A Thor to nie jest -pewien bóg-, tylko wikingowy bóg pioruna (chyba)

A Lemuria pojawiała się w jakichś legendach... coś jak Atlantyda, ale na oceanie spokojnym bądź indyjskim.
http://video.google.pl/videosearch?q=th ... aq=f&aq=f#
Ale za mnie clever!!!

Temat postu: Re:
PostWysłany: 1 Paź 2013, o 09:29 
King
Awatar użytkownika

gbanshee napisał(a):
Hmmm, najwięcej powiązań (argumentow niepodważalnych :D) wylapalem przy Indrze, ale to tylko dlatego że nad tym najwięcej siedziałem. Jak przestudiuję resztę części świata to napiszę resztę :P

6 lat na przestudiowanie to dosyć długo :P

gbanshee napisał(a):
3.Angara

To jest Euroazja. Na wschodzie widzimy podobieństwo do kultury wschodniej. Poza tym na wschód od Angary są wysepki na których leży Gaia Rock i Izumo (Ta wyspa jakby ktoś się ie domyślił to odpowiednik Wysp Japońskich- kształt jest praktycznie taki sam, na górze Hokkaido, pośrodku Honsiu a na dole Sikoku i Kiusiu [sprawdźcie sami]) Poza tym historia Kushinady i Susy została "zerżnięta z legendy japońskiej o Kusanagi no tsurugi (taki mieczyk którego możemy właśnie wyciągnąc z ogona Serpenta tyle że pod inną nazwą [bodajże Storm Brand, czyli Ama-no-mura-kumo-no-tsurugi <miecz zbierający się na niebie chmur> czyli praktycznie znaczy to samo]). Co do samej Angary na wschodzie jest miasto Xian które naprawdę istniało w chinach. Co do Lama Temple to leży ona mniej więcej w tej części Angary co u nas Tybet. A jak wiemy, w Tybecie Lama oznacza najwyższego duchowego nauczyciela. A w tamtejszej świątni taką Lamą jest właśnie Hamma :D
Co do Kalt Island... może to być odpowiednik Islandii. Nie wiem, pewny nie jestem, dowodów też nie mam. Co do północy to wiadomo :D

Ponadto istniało kiedyś coś takiego jak jedwabny szlak (tutaj droga łącząca Altin, Xian, Kalay, Tolbi), nazwa bez zmian przeniesiona.

Co do innych tego typu:
Tundaria/Prox/Imil - klasyczne odzwierciedlenie biegunów Ziemi (w GSie także południe jest niezamieszkałe, a na północy zdarzają się jakieś wioski).
Colloso - nie trzeba chyba komentować, zerżnięty pomysł równo.

PostWysłany: 30 Maj 2015, o 17:31 
Hero
Awatar użytkownika

Boże, tylko podrapałem po wierzchu tego zagadnienia xD Teraz, po kilku latach, mogę o wiele więcej na ten temat napisać, może skrobnę kiedy z nudów :P

PostWysłany: 30 Maj 2015, o 18:24 
King
Awatar użytkownika

Z ciekawością przeczytam. Taki artykuł, o ile dobrze napisany, świetnie nadaje się na stronę główną, nie tylko na forum.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość