Golden Sun Chronicles

Forum strony Golden Sun Chronicles
Obecny czas: 23 Lut 2018, o 15:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Golden Sun 4
PostWysłany: 25 Maj 2014, o 16:17 
Angel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Teldrassil
Ale nikt nie kupi ze starszych ludzi dziecku jakiejś gry bez renomy.

Bleach / Slayers ftw

Profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostWysłany: 25 Maj 2014, o 19:14 
King
Awatar użytkownika

Miejscowość: Imil
Dlatego właśnie Camelot musi wydać genialną kolejną część (a nie tracić czas na tenisowe mrzonki). Starszy człowiek kupujący gry na konsolę? Trudno mi sobie wyobrazić (jednak parę stów idzie na kupno konsoli).
Drugą sprawą, która wpływa na fakt, iż Golden Sun nie jest rozchwytywany jest to, że to gra konsolowa. Zawsze (przynajmniej w Polsce) tytuły komputerowe będą cieszyć się większym uznaniem (mimo iż Final Fantasy VII to klasyk, jednak na pewno wśród zapytanych losowo 100 osób, większość by nie znała, za to duże byłoby rozeznanie w grach, takich jak Diablo, Warcraft, Starcraft, Heroes, Call of Duty, Counter Strike i wiele jeszcze podobnych komputerowych gierek można wymienić).

PostWysłany: 27 Maj 2014, o 00:25 
Angel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Teldrassil
Ja bym Final Fantasy w to nie mieszał, bo popularność FFa a gierek Camelota to jest kosmos

Bleach / Slayers ftw

PostWysłany: 27 Maj 2014, o 17:35 
King
Awatar użytkownika

Raczej chodzi o sam fakt wpływu tego, że dana gra jest konsolowa/komputerowa na jej popularność.
Zresztą nie bez powodu, w wyniku dużej popularności Final Fantasy VII i VIII zostały one wydane na komputer.

PostWysłany: 2 Cze 2014, o 17:44 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Miejscowość: Nieskończone Miasto
Myślę że Golden Sun jest ponadczasowy tylko dla nas, fanów starej dobrej klasyki, która w owym czasie łamała wszystkie możliwe bariery audiowizualne. Nadal śmiać mi się chcę kiedy słyszę ścieżki dźwiękowe z Pokemon, chociażby, Emerald, które brzmią jakby tygrys zakrztusił się trąbką od roweru. To kiedyś było coś, gry świateł przy każdej możliwej pochodni/latarni, cienie chmur powoli wędrujące po ziemi etc. I to wszystko na 32-bitowej minikonsolce. Camelot pokazał na co stać GBA.
Zaś GS:DD?
Cóż... podstawowym błędem było, w moim odczuciu, rzucenie się deweloperów na graficzne <ekhm> "możliwości" DS'a, to jest wielce przecenione 3D. Jasne, jest to nowośc więc trzeba ją wykorzystać, ale trzeba to zrobić dobrze. Nintendo wie jak. Inni... nie do końca.
A wspomnieć warto że DS-owe możliwości 2D są przeogromne. Popatrzcie chociażby na Harvest Moon: Tale of Two Towns...

Ale dość o tym, ma być o kontynuacji.
Nie skończyłem jeszcze DD, z poprzedniego gameplay'u zaś niewiele mi we łbie pozostało, fakty są jednak faktami. GS 4 bedzie. A przynajmniej być powinien, biorąc pod uwagę ilość otwartych wątków i zakończenie. Pierwsze co przychodzi mi do głowy to cały wątek Tuaparang. Mamy też oczywiście Mourning Moon (nie po to przez całą grę gadamy głównie o tym katastrofalnym wydarzeniu żeby potem rzucić je w zapomnienie). Światem targają wojny, kataklizmy spędzają ludziom sen z powiek - to nie jest dobry moment by zakończyć historię GS'a.
Jest oczywiście możliwe że Camelot kontynuacji nie wyda. Nie znam się na "technicznej" stronie, jednak wszystko wskazuje na to że DD było formą testu. Dwie drużyny, ogrom projektu. No i zamknięcie (przynajmniej częściowe) głównych wątków. Powiedziałbym że Camelot postanowił dać GS'owi szansę. Jeśliby się udało - to pewnie będzie 4. GS.
Sądzę jednak że się nie udało.

A jeśli chodzi o platformę - na pewno nie DS, ostatnie gry wyszły chyba w 2013. Stawiałbym na 3DS'a.

...i to w sumie daje mi pewną nadzieję. Zrobienie remake'a tych pierwszych perełek mogłoby być dobrym pomysłem, a biorąc pod uwagę możliwości 3DS'a... Wooh, może być fajnie. Gdybym to ja odpowiadał za tworzenie GS'a, to nie obnosiłbym się ze swoimi planami. Być może GS4 już powstaje, ale Camelot po prostu nie ma zamiaru ustawiać sobie deadline'a ani nakręcać graczy na cokolwiek. Jeszcze. Być może wątła, ale jest to jakaś nadzieja. Bądźmy dobrej myśli :3

I ATE MY WAY THROUGH A DINOSAUR! ~(@A@)~

PostWysłany: 4 Cze 2014, o 19:24 
King
Awatar użytkownika

Ciekawe jak mógłby wyglądać Golden Suna na Playstation 4 (wiem, nie ta firma, ale pomyśleć trochę można). Całkowite rozwalenie systemu, obroty kamery, świetnie wyglądające summony i postacie w pełnej krasie (kręci mnie zobaczenie Wise One w całej okazałości).

Camelot zawsze mydli oczy głupimi tekstami, typu: "Wiemy, że lubicie GSa. Staramy się. Blah blah blah"

PostWysłany: 14 Cze 2014, o 12:40 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Miejscowość: Nieskończone Miasto
"Lars Isaacson, policjant o mrocznej przeszlości natrafia na trop morderców odpowiedzialnych za serię wybuchów w niewielkiej miejscowości Vale. Gdy jednak tragedia spada również na jego rodzinę, Lars porzuca swoje spokojne oblicze i wyrusza na krwawą wendettę. Towarzyszy mu bliski przyjaciel z więzienia, Garrett, który w przeszłości był powiązany ze sprawą morderców. Żaden z nich nie podejrzewa jednak niebezpieczeństwa jakie czeka na nich w mrocznych zakamarkach miasteczka."
Coś w ten deseń. Dodaj do tego jakieś ponure efekty, motion blur i industrialne ściezki dźwiękowe i voila!

I ATE MY WAY THROUGH A DINOSAUR! ~(@A@)~

PostWysłany: 17 Cze 2014, o 07:06 
King
Awatar użytkownika

Swoją drogą pomysł umieszczenia tych samych bohaterów, tylko w innym świecie i z inną fabułą nie musi być zły. W końcu do postaci człowiek się przywiązuje, więc nawet jakby wyszedł fabularny gniot, to z sentymentu by się to jakoś broniło (oczywiście wszystko w idealnej oprawie graficznej i muzycznej).

PostWysłany: 20 Cze 2014, o 10:53 
Paladin
Awatar użytkownika

Co do GS4 to już zaczynam wątpić, czy w ogóle wyjdzie. Chyba się powtórzy sytuacja z ostatnim Tomb Raiderem od Eidos, że jednak GS4 nie będzie się Camelotowi po prostu opłacał.

Co do samych założeń...Kiedyś mi się śnił początek GS4, że Karis, Tyrell, Matt i Crown byli w Kalay i spotkali tam Jennę. Trzymam się tej wersji 8D

Jenna mogłaby się opiekować dzieckiem Felixa (stawiałabym, że byłaby to Adeptka Venus), Felix w końcu by się odnalazł, zobaczylibyśmy starszego Piersa.

Dołączyliby Takeru, Nowell, może dzieciak Felixa i/lub Sheby. Projekt postaci Nowell jest na tyle szczegółowy, że wątpię że chciałoby się tak dopracować postać epizodyczną w DD.
Mam też taką teorię, że w grze pojawiłby się na chwilę Eoleo i spotkałby Piersa.

Poza tym nie zapominajmy o proroctwie Himi dotyczące Isaaca!

PostWysłany: 22 Cze 2014, o 13:35 
King
Awatar użytkownika

Cytuj:
Jenna mogłaby się opiekować dzieckiem Felixa
Dołączyliby Takeru, Nowell, może dzieciak Felixa i/lub Sheby.

Jenna ma zbyt duży temperament by dała się zagonić do niańczenia dzieci (nawet Matthew szybko został wygnany z domu).
Poza tym, czy wszyscy bohaterowie muszą mieć dzieci? Już abstrahując od posiadania dzieci z "random stranger" to czy koniecznie każdej postaci po uratowaniu świata musi zależeć na przedłużaniu gatunku :P

PostWysłany: 22 Cze 2014, o 21:49 
Paladin
Awatar użytkownika

Mia napisał(a):
Cytuj:
Jenna mogłaby się opiekować dzieckiem Felixa
Dołączyliby Takeru, Nowell, może dzieciak Felixa i/lub Sheby.

Jenna ma zbyt duży temperament by dała się zagonić do niańczenia dzieci (nawet Matthew szybko został wygnany z domu).
Poza tym, czy wszyscy bohaterowie muszą mieć dzieci? Już abstrahując od posiadania dzieci z "random stranger" to czy koniecznie każdej postaci po uratowaniu świata musi zależeć na przedłużaniu gatunku :P

Bo to są cudowne geny, które nie mogą się zmarnować! :D
No dobra, Piers nie musi i podejrzewam, że nie ma :P A tak na serio - fajnie byłoby sterować żeńską postacią. Tak dla odmiany.

Poza tym, ej - za bardzo koloryzujesz zachowanie Jenny imho :P Jenna ma mnóstwo innych cech, dzięki którym spełniłaby się jako wzorowa matka. Ma temperament, ale nie jest niezrównoważona psychicznie xD'

Skoro Garet był w stanie wychować latorośl, jak również narwany i dziki Susa, to czemu nie Jenna?

PostWysłany: 23 Cze 2014, o 14:27 
King
Awatar użytkownika

Co racja to racja. Skoro już Garet może to chyba każdy powinien potrafić (ale i tak bardziej pasuje mi obraz żony Gareta wychowującej dziecko bez żadnej ingerencji ze strony ojca). Swoją drogą czy Tyrell wykazuje podobny poziom umysłowy co jego ojciec?

Może trochę koloryzuję, ale ogółem mam mieszane uczucia. Łączy mnie jakieś przywiązanie do bohaterów, a konieczność patrzenia jak teraz nic nie robią i niańczą dzieci przytłacza. Jakieś ciekawsze opcje na happy ending roją mi się w głowie niż siedzenie postaci przy garach w kuchni (swoją drogą czy psyenergia Marsa sprawia, że ciasteczka lepiej wychodzą?)

PostWysłany: 23 Cze 2014, o 19:21 
Paladin
Awatar użytkownika

Tak, Tyrell odziedziczył mądrość po ojcu. Chociaż nie wiem, czy nie jest i głupszy xD' Wystarczy pierwsze 10 minut gry, aby Tyrell zrobił coś głupiego.

W sumie rozumiem. Tak się poczułam, jak się dowiedziałam, że Jenna zostanie matką Matta, ale nie ma jej w DD, ba, nawet o niej nie wspominają, dopiero Briggs się upomniał. Ogólnie odczułam w DD taki niesmak, że pierwsze skrzypce grają główni bohaterowie pierwszego GS plus Piers. Ale to trochę inny temat.

Dlatego żywię nadzieję, że w GS4 dowiemy się o losach pozostałych bohaterów i/lub zostaną oni pokazani. Tylko kiedy to nastąpi...

PostWysłany: 23 Cze 2014, o 20:15 
King
Awatar użytkownika

Jeżeli w GS4 nie byłoby Tyrella to kto wprowadzi te wielkie zasoby głupoty?
Akurat to, że więcej jest o postaciach z pierwszego GSa mi nie przeszkadza. Wyznaję wyższość Issac&company > Felix&company.
Co do bohaterów to miłoby było widzieć ich wszystkich, albo przynajmniej mieć do dyspozycji ich artworki. Isaac wygląda całkiem ciekawie. Kraden pierwszy raz ma oficjalny artwork (ale on mnie nie obchodzi).
W tym temacie, co myślisz o serii bohaterowie po 30 latach:
http://www.deviantart.com/art/Adult-Felix-1-305102853 i inne.

PostWysłany: 24 Cze 2014, o 19:00 
Paladin
Awatar użytkownika

Mia napisał(a):
Jeżeli w GS4 nie byłoby Tyrella to kto wprowadzi te wielkie zasoby głupoty?
Akurat to, że więcej jest o postaciach z pierwszego GSa mi nie przeszkadza. Wyznaję wyższość Issac&company > Felix&company.
Co do bohaterów to miłoby było widzieć ich wszystkich, albo przynajmniej mieć do dyspozycji ich artworki. Isaac wygląda całkiem ciekawie. Kraden pierwszy raz ma oficjalny artwork (ale on mnie nie obchodzi).
W tym temacie, co myślisz o serii bohaterowie po 30 latach:
http://www.deviantart.com/art/Adult-Felix-1-305102853 i inne.

Miałam to wcześniej pokazać, ale myślałam, że to będzie offtop :D

Podobają mi się starsi: Piers, Ivan i Jenna (choć wyobrażam ją sobie w długich włosach zaczesanych na bok lub spiętych w kok, ale i tak wygląda jak taka ), Mia też ciekawie (chociaz ciekawe byłoby, gdyby Mia postanowiła ściąć włosy)....ale nie mogę strawić Sheby z mega krótkimi włosami :D' Wyobrażam ją albo z długimi włosami albo takimi do ramion/brody.

Śliczna, starsza Mia i fajny projekt Ivana jest też tutaj:
http://bentez.deviantart.com/art/GS-30- ... -190491678
ładna Jenna: http://bentez.deviantart.com/art/Sheba- ... -193398816

W trakcie TLA i grupa z GS1 i GS2 była na równych prawach, że tak ujmę: dlaczego w GS3 w takim razie dyskryminują ekipę z GS2?
To, że się nie pojawiają/niewiele o nich wspominają to jedno, ale żeby jeszcze oczerniać Felixa? :evil:

PostWysłany: 17 Sty 2016, o 10:07 
King
Awatar użytkownika

Ostatnio przypomniałem sobie FFVII i pomyślałem, że w Golden Sunie brakuje podobnego sposobu podpakowywania postaci. FFVII korzysta z systemu Source'ów - itemów, które na stałe zwiększają daną statystykę postaci. Wiem, w GSie są jabłka, orzechy, chleby, jednak, w przeciwieństwie do wspomnianych Source'ów, brakuje możliwości ich nieograniczonego kolekcjonowania. Przydałaby się opcja zdobycia tych przedmiotów z potworów, nawet z małą szansą na sukces.

PostWysłany: 10 Maj 2017, o 16:12 
Hero
Awatar użytkownika

Miejscowość: Va-Vale
Tak żeby czasem komuś nie uciekło: internety wyrzuciły na brzeg fragment nagrania z rzekomym Golden Sunem 4 odpalonym na Switchu!

Image
http://imgur.com/gallery/ZkABMzG

Ogółem, wiadomo - sprawa jest fishy, ale hej - jeśli to fejk to przynajmniej jest to jakaś forma przypomnienia o marce. A jeśli nie, to well... [wybucha]
Mnie zastanawia tylko nad czym obecnie pracuje Camelot. Ich ostatnia sportówka z mario wyszła dwa miesiące temu a nic poza nią nie mieli zapowiedzianego.

e3 przybywajjj

PostWysłany: 10 Maj 2017, o 17:02 
King
Awatar użytkownika

Zastanawiałem się czy napisać w tym temacie czy sam to zrobisz.

Obrazek prezentuje się ładnie, choć nie wygląda jak typowe logo Golden Suna.
Camelot w ogóle coś robi :lol: ?

Będąc w temacie przypominania o marce: słyszałeś o Golden Sun HD Trilogy?

PostWysłany: 10 Maj 2017, o 17:25 
Hero
Awatar użytkownika

Miejscowość: Va-Vale
Wo, nope, o remake'ach nie słyszałem. A co do Camelotu to przez ostatnich 7 lat łoili tylko sportówki dla Nintendo. Mam nadzieję że nie zardzewiali całkiem w erpegi i ninny da im się rozruszać xD

Kudosy za danshi w podpisie, piękna seria! :D

PostWysłany: 10 Maj 2017, o 17:31 
King
Awatar użytkownika

Szkoda, że Danshi ma tylko jeden sezon (chyba, że mnie coś ominęło).
https://www.reddit.com/r/GoldenSun/comm ... was_found/
Tutaj link do newsa o HD.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość