Golden Sun Chronicles

Forum strony Golden Sun Chronicles
Obecny czas: 23 Lut 2018, o 15:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Golden Sun co dalej
PostWysłany: 13 Kwi 2015, o 18:41 
Angel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Teldrassil
Zarain001 napisał(a):
W plikach ''trójki'' można było znaleźć rysunek Anemos, a poza tym jest teoria że to księżyc nim jest. A tak się zastanawiam ile było tych nie użytych rzeczy w DD, może ta gra byłaby o wiele lepsza gdyby je użyli? Ciekawe jak ten boss Deadbeard z GS1 stał się nieumarłym, choć po prostu mógłby jego ciało wskrzesić kamień psynergii po wybuchu Góry Aleph, ale kto wie?

W DD jest tyle nie użytych rzeczy bo zostawili sobie otwartą drogę do czwórki.

Bleach / Slayers ftw

Profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostWysłany: 14 Kwi 2015, o 20:30 
King
Awatar użytkownika

Miejscowość: Imil
Tylko Camelot nie jest zbyt sprytny i zamiast w miarę szybko zająć się kontynuacją to odwleka prace w nieskończoność. Skoro ma się podwaliny pod nową część to co stoi na przeszkodzie?

PostWysłany: 14 Kwi 2015, o 21:42 
Angel
Awatar użytkownika

Mia napisał(a):
Tylko Camelot nie jest zbyt sprytny i zamiast w miarę szybko zająć się kontynuacją to odwleka prace w nieskończoność. Skoro ma się podwaliny pod nową część to co stoi na przeszkodzie?

Kasa, popyt, nowa konsola na której trzeba to zrobić.

Przy GBA problemu nie było bo była jedna konsola i zrobili 2 gry w krótkim odstępie czasu.

Bleach / Slayers ftw

PostWysłany: 16 Kwi 2015, o 13:08 
Knight

Czy tylko ja tak mam, że u niektórych gier (GS, Metroid, Castlevania...) grafika z GBA i SNESa jest ładniejsza od tych nowszych części w 3d.

PostWysłany: 16 Kwi 2015, o 13:34 
King
Awatar użytkownika

Może kwestia tego, że im więcej realności tym gorzej. Piksele dają więcej pola do domysłów i uwielbiam grafikę wszelkich gier na te platformy.
Ponadto GBA i SNES dają, paradoksalnie, o wiele więcej narzędzi do wyrażania emocji i pokazywania komicznych scenek. Nie ma w tym nic nienormalnego gdy mały piksel na ekranie skacze, tupie, wylewa potok łez. W trójwymiarze gdyby postać kilkakrotnie skakała chcąc wyrazić oburzenie, można by ją uznać za niepełnosprawną intelektualnie.
Tutaj taki obrazek pokazujący co się dzieje gdy próbuje się idealnie odwzorować grafiki z SNESa w trójwymiarze: Image
Nie muszę chyba mówić, że tylko opcja SNES ma rację bytu.

PostWysłany: 16 Kwi 2015, o 15:19 
Knight

Chodziło mi raczej o to że ta 16-bitowa grafika ma coś w sobie, co nie pozwala się od niej odciągnąć.

PostWysłany: 16 Kwi 2015, o 19:00 
Angel
Awatar użytkownika

Nostalgia imo. Jak pokażesz grę nowemu pokoleniu którzy się nie wychowywali na starych Prince of Persia, na starych FF, Castlevaniach i Pokemonach tylko na tych nowych grach z super grafiką, to rzucą na to okiem i zmieszają z błotem za grafikę.

Dla nas, te gry nieważne jak wyglądały - były świetne, grywalność over 9000. A teraz ludzie najpierw patrzą na grafikę, a potem na gameplay.

Oglądając na przykład PewDiePie na youtube, można ostatnio oglądać ten jego BroKen podcast, padło tam świetnie zdanie : Że ludzie chcą żeby on znowu grał w gry horrorowe - czyli to czym się wypromował na YT. Ale nie ma już tak dobrych horrorów jak były kiedyś, po prostu wraz z grafiką zatracił się klimat, co zaznaczył też w swojej wypowiedzi.

Dlatego my wychowani w latach 90tych mamy zupełnie inne wspomnienia i wrażenia niż ludzie teraz.

Bleach / Slayers ftw

PostWysłany: 16 Kwi 2015, o 19:55 
Knight

Ale ja jestem 2001 rocznikiem ;D (serio)

PostWysłany: 16 Kwi 2015, o 20:09 
King
Awatar użytkownika

Aż dziwne. Znalezienie wśród czternastolatków osób grających w GS, FF lub coś podobnego graniczy z cudem.

Cytuj:
Nostalgia imo. Jak pokażesz grę nowemu pokoleniu którzy się nie wychowywali na starych Prince of Persia, na starych FF, Castlevaniach i Pokemonach tylko na tych nowych grach z super grafiką, to rzucą na to okiem i zmieszają z błotem za grafikę.

Czasem zdarzają się niezrozumiałe odstępstwa od reguły. Do tej pory nie mam pojęcia jak można zachwycać się Minecraftem.

PostWysłany: 16 Kwi 2015, o 20:32 
Knight

Ja swoją przygodę z grami Retro zacząłem jak miałem gdzieś tak 7-8 lat. Kuzyn grał w Pokemon Ruby na GBA SP (który w sumie teraz jest mój), zainteresowałem się. Poszukałem trochę w internecie o tym i się zaczęło... Ściągałem ROMy na potęgę (no cóż trzeba było jakoś zacząć a nie było wielu opcji...), choć przed tym zagrałem u kuzyna na emulatorze w Chrono Trigger i FF IV (do dziś uważam je za majstersztyk). Choć minęło już trochę czasu i nie ściągam już prawie ROMów, to ja ciągle mam do tych gier sentyment i zawsze kiedy do nich wrócę to wchłaniają mnie na godziny (choć zdaje sobie że graniu na emulatorze daleko do grania na oryginalnych konsolach).

PostWysłany: 16 Kwi 2015, o 23:06 
Angel
Awatar użytkownika

Mia napisał(a):
Czasem zdarzają się niezrozumiałe odstępstwa od reguły. Do tej pory nie mam pojęcia jak można zachwycać się Minecraftem.

Ja też nie, nie kumam fenomenu tej gry...

Zarain001 napisał(a):
Ja swoją przygodę z grami Retro zacząłem jak miałem gdzieś tak 7-8 lat. Kuzyn grał w Pokemon Ruby na GBA SP (który w sumie teraz jest mój), zainteresowałem się. Poszukałem trochę w internecie o tym i się zaczęło... Ściągałem ROMy na potęgę (no cóż trzeba było jakoś zacząć a nie było wielu opcji...), choć przed tym zagrałem u kuzyna na emulatorze w Chrono Trigger i FF IV (do dziś uważam je za majstersztyk). Choć minęło już trochę czasu i nie ściągam już prawie ROMów, to ja ciągle mam do tych gier sentyment i zawsze kiedy do nich wrócę to wchłaniają mnie na godziny (choć zdaje sobie że graniu na emulatorze daleko do grania na oryginalnych konsolach).

7-8 lat to było w 2008 roku gdzieś, to już wszystko Cię ominęło - zresztą ROMy tutaj mówią swoje, ale masz plusa za chęć ogarnięcia klasyki ;) Ja chodziłem kiedyś na rynek i wymieniałem grę na grę na rynku. To były czasy. Ja na przykład nie dotknę GSa raczej na komputerze już więcej, kiedyś jak pisałem solucję (btw nie pamiętam co się z nią stało) to grałem na emulatorze bo łatwiej mi było przy kompie, ale trzymanie konsoli w ręku to jest uczucie niezapomniane ... ;)

Bleach / Slayers ftw

PostWysłany: 17 Kwi 2015, o 10:59 
Knight

Czy powstał jakiś dobry hack do GS:TLA? Chodzi o taki który zmienia grywalnych bohaterów, daje nową historię, dodaje nowe lądy albo zamienia je na na inne itp. Bo chciałbym zobaczyć co potrafią zrobić fani.

PostWysłany: 17 Kwi 2015, o 12:11 
Angel
Awatar użytkownika

Zarain001 napisał(a):
Czy powstał jakiś dobry hack do GS:TLA? Chodzi o taki który zmienia grywalnych bohaterów, daje nową historię, dodaje nowe lądy albo zamienia je na na inne itp. Bo chciałbym zobaczyć co potrafią zrobić fani.

Nowa historia to raczej nie. Ale byl hack zmieniajacy spelle i trudnosc. Na insane difficulty cos takiego bylom

Bleach / Slayers ftw

PostWysłany: 18 Kwi 2015, o 08:29 
King
Awatar użytkownika

viewtopic.php?f=11&t=9311
Pisałem tutaj o tym modzie (wprawdzie o modzie do pierwszej części, ale pewnie druga się zbytnio nie różni). Dziwna to sprawa. Z jednej strony niektóre walki z bossami są wyjątkowo trudne, z drugiej od pewnego momentu walki z zwykłymi potworami stają się banalne.
Ze strachem wspominam armię trzech bandytów z Lunpa Fortress, każdy po dwa ataki (zazwyczaj bardzo silne) na turę, HP absurdalnie dużo. Nie udało mi się tego przeskoczyć. Tak samo jak pokonanie Saturosa i Menardi oraz pierwszego poziomu Crossbone było ponad moje zdolności.
W każdym razie taka opcja zmusza do szukania odpowiednich taktyk (innych niż losowe przyzywanie djinnów i summonów).

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość