Golden Sun Chronicles

Forum strony Golden Sun Chronicles
Obecny czas: 26 Wrz 2017, o 19:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nintendo potwierdza rok wydania GS DS
PostWysłany: 10 Maj 2010, o 16:16 
Knight
Awatar użytkownika

Brytyjski Nintendo Magazine napisał, iż Nintendo planuje wydać GS DS w tym roku (co powinno być dowodem na to, że plotka o GS 3DS to tylko plotka). Podobno informacja dotyczy również Europy i USA. Miejmy nadzieje jedynie na to, że tym razem NM wie o czym pisze(sterowanie Isaaciem itd ;)). Ponadto potwierdzona zostało coś raczej oczywistego i wiadomego od początku - Golden Sun DS to tytuł roboczy. Pozostaje nam więc czekać na 15 czerwca : D
Dowód: http://www.nintendo.co.jp/ir/pdf/2010/100507e.pdf

Źródło: http://www.goldensun-syndicate.net/

Profil Wyślij prywatną wiadomość  

Temat postu: Re: Nintendo potwierdza rok wydania GS DS
PostWysłany: 17 Cze 2010, o 20:45 
King
Awatar użytkownika

Miejscowość: Imil
Już 15 czerwca minął. Jest coś nowego czy nie ma nic?

EDIT: Sprawdziłam u "źródła". Tytuł nowej części brzmi Golden Sun: Dark Dawn (Mroczny świt). Ciekawie się zapowiada. Akcja dzieje się 30 lat po wydarzeniach z The Lost Age, a bohaterowie są potomkami (czyt: klonami) postaci z poprzednich części.

Z screenów wynika, że jest ich 4, nazywają się Matthew, Karis, Terrel i jeden nieznajomy, który nie został nazwany(no ale przecież można sobie tak roboczo nazwać, w GS 1 i 2 też można zmieniać nazwy, więc do imion lepiej się nie przywiązywać), na obrazkach prezentują się beznadziejnie oprócz dziewczyny (klon Gareta wygląda jak jakieś małe, słodziutke dziecki, a klon Isaaca jak niezadowolone dziecko, smutny itd.). Na jednym z screenów tylko w walce widać 4 postacie, ale jest już po walce i nie widać imienia w pasku statusu (klon Ivana też musiał zostać umieszczony). W grze możemy zbierać Djinny, co oznacza że w wszechświecie jest ich więcej (no ale czemu skoro w Anemos trzeba wszystkie).

A teraz dla ciekawych (i nie znających angielskiego) streszczenie tekstu z Golden Sun Syndicate dotyczącego fabuły:

Gra rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z dwóch poprzednich serii. W wyniku mocy Golden Sun wszystko się zmieniło: powstały nowe kontynenty, te co były wcześniej zaczęły się przesuwać etc. Powstały nowe gatunki. Jednakże na świat zeszło nowe zagrożenie. Wiry psyenergi (Psyenergy Vortexes), wysysające elementarną psyenergię z ziemii i posiadających moc adeptów, rozprzestrzeniły się po całym świecie. Nowa generacja bohaterów - dzieci postaci z poprzednich części - zostali wciągnięci w tajemnicze obszary zza wirów. Przemierzają świat poddający się nowemu złu.

PostWysłany: 17 Cze 2010, o 22:51 
Hero
Awatar użytkownika

Miejscowość: Va-Vale
Ten nieznajomy to Crown, aczkolwiek wielce prawdopodobne, że to Isaac. Czemu więc nazywa się Crown...? Przeczytałem opis dema z pozycji fana GS (jest na http://www.goldensunrealm.com/) i wychodzi z niego, że (moje szybkie tłumaczenie):

- Miasteczko zwiedzane w demie (nie było nagrane na żadnym gameplayu) to siedlisko ocalonych z Vale. Kult dawnych bohaterów jest tu zachowany (wśród nich Isaac).

- McCoy posiadają aktualnie wiele ziemi w pobliżu Bilibin. Lord McCoy nie panuje już jednak w samym mieście (przynajmniej tak by wynikało, ten punkt jest jakiś niezbyt jasny).

- Bilibin znajduje się blisko "nowego Vale".

- Ludzie spoza Vale uważają GS (zjawisko, nie grę :P) raczej za klątwę, niż ratunek.

- Bohaterowie sagi z GBA są poza Vale niezbyt lubiani.

Nnno, i - z racji tego, że screen który pokazuje czwartego członka drużyny jest właśnie SPOZA Vale, być może "Crown" jest imieniem przybranym przez Isaaca, by oszczędzić kłopotów sobie i członkom drużyny.

P.S.: Matthew (czyli "młody Isaac") posługuje się w demie zarówno psyenergią Venus, jak i Marsa (... Jenna? :O)

PostWysłany: 18 Cze 2010, o 19:13 
King
Awatar użytkownika

Właśnie trudno określić czyi to są potomkowie.
Dziewczyna ewidentnie jest adeptką Jupitera (lub w połowie, nie wiadomo jak sobie umyślą, mogą być mixy psyenergetyczne). Ma fioletowe oczy, laskę zakończoną czymś w rodzaju wiru. Wydaje mi się też być podobna do Jenny. Pod okryciem wierzchnim ma różową mini, nosi także jak Jenna pelerynę i ustawia się tak samo jak ona (jedna noga za drugą).

Co do Terrella to kto jest jego ojcem nie ma wątpliwości (oczywiście Garet), ale matki raczej nie da się ustalić. Wygląda nieco dziecinnie, więc może Sheba. Chociaż z fabuły GS2 bardziej pasuje Mia. A co do Matthew'a to możliwe że rodzicami są Jenna i Isaaca (w końcu rumieniec w Madrze coś tam znaczył).

Mnie zastanawia czemu, jak to przetłumaczyłeś, "Bohaterowie sagi z GBA są poza Vale niezbyt lubiani". Przecież pomogli wielu osobom, zlikwidowali klątwę Kolimy (ratując jednocześnie Bilibin), powstrzymali powódź Altin, zabili Krakena, uratowali Hammeta, pomogli ludziom w Lalivero (może nie do końca się udało ale jednak). Więc czemu ich nie lubią i czemu rozkwit świata uważają za zło?

EDIT: Zastanawia mnie czemu nikt jeszcze na stronę główną nie napisał newsa o E3 i sprawach Golden Suna. To chyba bardzo ważne jest, a admin sobie w tym czasie śpi. Ja bym napisała gdybym miała takie możliwości. A dział Golden Sun: DS na stronie można by rozbudować, dodać nowe oficjalne artworki, skasować te domysły fabularne etc.

PostWysłany: 18 Cze 2010, o 20:01 
Hero
Awatar użytkownika

Możesz zobaczyć oryginał, jest na stronie głównej podlinkowanego golden sun realms. Poza tym - o niektórych rzeczach dowiemy się dopiero z pełnej wersji, raczej nie nastawiałbym się na jakiekolwiek dalsze informacje do czasu wydania gry (poza ustaleniem konkretnej daty premiery). Podobnie z resztą jest z psyenergią - demo to demo i można mieć nadzieję, że w finalnym produkcie znajdą się brakujące techniki.

PostWysłany: 18 Cze 2010, o 20:13 
King
Awatar użytkownika

Co do psyenergii to właśnie oglądałam trailer z battle modem z GS i widać było nową psyenergię Marsa: Starburst. Psyenergie z GS 1 i 2 zostały, a w tej wersji demo którą oglądałam Tyrell używał djinna Fever (z GS 1).

PostWysłany: 18 Cze 2010, o 20:26 
Justice
Awatar użytkownika

Możesz napisać newsa, ja go dodam. A o fabule, o której teraz piszecie nie miałem pojęcia, więc może lepiej że news się jeszcze nie pojawił, bo nie byłoby tam nic ciekawego oprócz czterech nowych filmików z gry.

PostWysłany: 18 Cze 2010, o 20:37 
King
Awatar użytkownika

Na Golden Sun Syndicate czytałam o fabule, przetłumaczyłam i napisałam tutaj.

A w oryginale jest tak:
"A classic role-playing game branches out with a new look, countless adventures and heroic battles. The game picks up 30 years after the first two games in the series left off. At the end of Golden Sun: The Lost Age, the heroes succeeded in bringing the world-healing power of the Golden Sun back to the world of Weyard. In the years since, the immense power of the Golden Sun has changed nearly everything. Continents have shifted. New countries have emerged. New species have appeared. But the world is now imperiled by a new threat. Psynergy Vortexes, which suck the elemental Psynergy from both the land and power-wielding Adepts alike, are spreading across the world. The new generation of heroes - the children of those from the previous games - are drawn into the mystery behind the vortexes, as they cross a chaotic world that is succumbing to a new evil."

PostWysłany: 19 Cze 2010, o 11:04 
Hero
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sorkwity
Mia napisał(a):
Mnie zastanawia czemu, jak to przetłumaczyłeś, "Bohaterowie sagi z GBA są poza Vale niezbyt lubiani". Przecież pomogli wielu osobom, zlikwidowali klątwę Kolimy (ratując jednocześnie Bilibin), powstrzymali powódź Altin, zabili Krakena, uratowali Hammeta, pomogli ludziom w Lalivero (może nie do końca się udało ale jednak). Więc czemu ich nie lubią i czemu rozkwit świata uważają za zło?

Zapewne nie chodzi o cały świat (zakładam, że w Kolimie czy Izumo ciągle o nich pamiętają i mają dobre nastawienie), ale niektórzy mogą uważać te wiry Psynergii za ich sprawkę.

Mia napisał(a):
Co do psyenergii to właśnie oglądałam trailer z battle modem z GS i widać było nową psyenergię Marsa: Starburst. Psyenergie z GS 1 i 2 zostały, a w tej wersji demo którą oglądałam Tyrell używał djinna Fever (z GS 1).

Starburst to stara psynergia Blast, która została przemianowana by lepiej pasować do Novy i Supernovy (no i żeby w końcu odróżnić ją od Blast - Mad Blast - Fiery Blast)

PostWysłany: 23 Cze 2010, o 12:19 
King
Awatar użytkownika

Golden Sun DS na E3

Na targach E3 z 15 czerwca pojawiły się nowe informacje na temat nowej części Golden Suna. Nowa część będzie miała podtytuł "Dark Dawn" i będziemy w niej sterować potomkami bohaterów z poprzednich części (Matthew, Karis, Terell, Crown).

Na E3 ujawniony został także zarys fabuły Golden Sun: Dark Dawn

Gra rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z dwóch poprzednich serii. W wyniku mocy Golden Sun praktycznie wszystko się zmieniło: powstały nowe kontynenty, te co były wcześniej zaczęły się przesuwać etc. Powstały nowe gatunki. Jednakże na świat zeszło nowe zagrożenie. Wiry psyenergi (Psyenergy Vortexes), wysysające elementarną psyenergię z ziemii i posiadających moc adeptów, rozprzestrzeniły się po całym świecie. Nowa generacja bohaterów - dzieci postaci z poprzednich części - zostali wciągnięci w tajemnicze obszary zza wirów. Przemierzają świat poddający się nowemu złu.

Floor Walkthrough: http://www.gametrailers.com/video/e3-2010-golden-sun/101753
Battle Mode: http://www.gametrailers.com/video/e3-2010-golden-sun/101750

Źródło: http://www.goldensun-syndicate.net/

Ostatnio edytowany przez Mia, 29 Cze 2010, o 18:27, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: 23 Cze 2010, o 17:41 
Swordsman
Awatar użytkownika

Miejscowość: Białystok
Do premiery wyjścia gry troszkę będzie trzeba poczekać , coś wiadomo więcej kiedy może gra wyjdzie ??

PostWysłany: 23 Cze 2010, o 18:02 
Champion
Awatar użytkownika

W 2010 roku

PostWysłany: 26 Cze 2010, o 14:00 
Hero
Awatar użytkownika

No, do tego w czwartym kwartale, w okresie przedświątecznej psychozy.

PostWysłany: 30 Sie 2010, o 15:23 
Champion
Awatar użytkownika

29 listopada

http://kotaku.com/5625335/golden-sun-da ... -on-nov-29

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość