Golden Sun Chronicles

Forum strony Golden Sun Chronicles
Obecny czas: 26 Wrz 2017, o 19:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Urodziny
PostWysłany: 31 Gru 2006, o 08:07 
Justice
Awatar użytkownika

Jupi! Stronce stuknął pierwszy roczek :) Dokładnie rok temu, 31 grudnia 2005 wrzuciłem ja na serwer. Jak narazie trzyma się całkiem nieźle, co może potwierdzić jej duża liczba odwiedziń, około 50 osób dziennie ;) Może się na to składać fakt przetłumaczenia przez Rykuzushiego Golden Suna na j. polski. Tłumaczenia jest naprawdę bardzo dobre, polecam każdemu! Strona już dawno zostawiła w tyle wcześniejszą, od dawna nie aktualizowaną Golden Sun World, nie tylko pod względem treści, ale także szaty graficznej oraz forum. Mamy już ponad 3000 postów :) Mam nadzieję, że przyszły rok będzie równie udany i być może doczekamy się w końcu wieści o nowym rpgu od Camelotu.

Profil Wyślij prywatną wiadomość  

Temat postu: Re: Urodziny
PostWysłany: 13 Mar 2011, o 17:12 
Swordsman
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oblivion
Nieświeże informacje

PostWysłany: 13 Mar 2013, o 10:58 
Guard

Miejscowość: Gdynia
:)

PostWysłany: 3 Maj 2013, o 12:03 
Hero
Awatar użytkownika

Miejscowość: Va-Vale
No to powoli trzeba zacząć się przygotowywać na jubileusz! Te dwa lata miną szybko, robimy w 2015 zlot żyjących userów? ;D

PostWysłany: 15 Maj 2013, o 22:27 
Hero
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sorkwity
Boro007 napisał(a):
No to powoli trzeba zacząć się przygotowywać na jubileusz! Te dwa lata miną szybko, robimy w 2015 zlot żyjących userów? ;D

A dożyjesz do 2015, staruchu? :D

PostWysłany: 15 Maj 2013, o 23:22 
King
Awatar użytkownika

Miejscowość: Imil
Cytuj:
Jak narazie trzyma się całkiem nieźle, co może potwierdzić jej duża liczba odwiedziń, około 50 osób dziennie ;) Może się na to składać fakt przetłumaczenia przez Rykuzushiego Golden Suna na j. polski. Tłumaczenia jest naprawdę bardzo dobre, polecam każdemu!

Przetłumaczmy teraz The Lost Age na język polski, może strona odżyje (btw wszelakie takie tłumaczenia na język polski są zazwyczaj słabe i nieciekawe, a Golden Suna tym bardziej).
Cytuj:
A dożyjesz do 2015, staruchu?

Ja tym bardziej nie dożyję.

PostWysłany: 20 Lip 2013, o 14:16 
Angel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Teldrassil
Tłumaczenie nie powinno być problemem, jeśli chodzi o sam tekst ;) Także dialogi dajcie a mogę to potłumaczyć :-P

8 lat stronki i forum niedługo. Niesamowite że tu jeszcze coś się dzieje. Trzeba wziąć namiar do Avalanche'a i pododawać na stronie więcej szczególików o DD ;)

Pozdro spamerzy, Mia trans xD

Bleach / Slayers ftw

PostWysłany: 20 Lip 2013, o 16:05 
King
Awatar użytkownika

Sosenka napisał(a):
Tłumaczenie nie powinno być problemem, jeśli chodzi o sam tekst ;) Także dialogi dajcie a mogę to potłumaczyć :-P

Tylko, żeby to tłumaczenie miało w sobie to "coś". Linia fabularna, etc. musi się zgadzać, ale chwilami można te pierdołowate pogadanki o niczym zastąpić jakimś żywszym dialogiem. Mam mieszane uczucia co do nazw psyenergii, nie do strawienia jest chyba zamiana Wish na Życzenie (ale to już tylko sprawa mojego, nader wybrednego, gustu).
Co do dialogów, można skorzystać z Golden Sun Editora stworzonego przez Atriusa, tam można chyba znaleźć wszystkie kwestie (teoretycznie wystarczy zmienić w tym programie dialogi, zapisać, i już jest polska wersja).

Sosenka napisał(a):
8 lat stronki i forum niedługo. Niesamowite że tu jeszcze coś się dzieje. Trzeba wziąć namiar do Avalanche'a i pododawać na stronie więcej szczególików o DD ;)

8 pięknych lat, tyle wspomnień :) Co do szczególików o DD to gorąco zachęcam, fajnie gdyby można było przeczytać coś o trzeciej części, niekoniecznie ciągle odwiedzając obcojęzyczne strony. Swoją drogą, muszę w końcu kupić na allegro konsolę i Golden Suna. Głupio tak nie być w temacie.

PostWysłany: 1 Sie 2013, o 16:17 
Angel
Awatar użytkownika

Ja w DD grałem raz, na emulatorze niestety bo konsoli nie posiadam. Ale na półce leży sobie stary Gameboy Advance i GS, GS:TLA obok niego ;) Czasami gram... Wonder Birdy trzeba zabijać :-P

To nie jest aż tak duży problem dodać do dialogów "to coś". A na nazwy spelli w języku polskim zawsze można zrobić ankiety. Wiadomo, że "życzenie" brzmi trochę słabo. Można to zastąpić niekoniecznie tłumaczeniem bezpośrednim, na przykład modlitwa/błogosławieństwo/ albo nawet po prostu moc uzdrowienia, studnia życia czy inne takie. Nawet nad tym nie myślałem, a jak się pomyśli w parę osób to pomysły się znajdą ;)

Bleach / Slayers ftw

PostWysłany: 5 Sie 2013, o 23:34 
Champion
Awatar użytkownika

Problemem jest upierdliwe kodowanie, nie dialogi

PostWysłany: 8 Sie 2013, o 10:29 
Angel
Awatar użytkownika

W to akurat się nie zagłębiałem. Miałem jedynie z tym do czynienia jak dawno temu próbowałem edytować skrypty w pokemonach :P

Bleach / Slayers ftw

PostWysłany: 12 Sie 2013, o 17:53 
King
Awatar użytkownika

Cytuj:
To nie jest aż tak duży problem dodać do dialogów "to coś". A na nazwy spelli w języku polskim zawsze można zrobić ankiety. Wiadomo, że "życzenie" brzmi trochę słabo. Można to zastąpić niekoniecznie tłumaczeniem bezpośrednim, na przykład modlitwa/błogosławieństwo/ albo nawet po prostu moc uzdrowienia, studnia życia czy inne takie. Nawet nad tym nie myślałem, a jak się pomyśli w parę osób to pomysły się znajdą ;)

Bardzo ciekawy pomysł. Modlitwa na pewno brzmi lepiej (może być też Psalm, lub coś takiego). A co do ankiet to mogą być zawsze i wszędzie. Fajnie byłoby odwalić kawał wspólnej forumowej roboty.

Cytuj:
Problemem jest upierdliwe kodowanie, nie dialogi

Z dwojga złego wolę tłumaczyć dialogi, spelle. Moje zmagania z kodowaniem na informatyce skończyły się niemałą traumą.

PostWysłany: 8 Wrz 2013, o 17:38 
Hero
Awatar użytkownika

Haha, no nie da się ukryć że przetłumaczenie The Lost Age to byłaby kosmiczna robota.

A co do Dark Dawn - koniecznie zagrajcie. Trochę nuży w kilku momentach i jest zdecydowanie zbyt prosta ale poza tym super - o takiej kontynuacji marzyłem (no, może zawsze wyobrażałem sobie GS3 bez silnika 3D. Ale grafika też nie wypada źle).

PostWysłany: 9 Wrz 2013, o 07:48 
King
Awatar użytkownika

Muszę w końcu zaoszczędzić parę drobniaków i poszukać na allegro (bo znalezienie GSa w normalnym sklepie graniczy z cudem).
Czy jest w GSie 3 coś takiego jak hard mode i battle lobby (takie jak w GS2)?

PostWysłany: 9 Wrz 2013, o 18:14 
Hero
Awatar użytkownika

No właśnie niestety skasowali. I hard mode'a i lobby. Bardziej mi szkoda tego pierwszego bo naprawdę mało jest trudnych momentów w Dark Dawn.

Ogarnij też czy na brytyjskim amazonie się bardziej opłaca. Chyba od 20 funtów wysyłają do nas za darmolca.

PostWysłany: 10 Wrz 2013, o 17:28 
King
Awatar użytkownika

Spróbuję, chociaż już od początku od patrzenia na ceny w innej walucie dostaję zawrotów głowy i całkowicie przestaję ogarniać.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości