Golden Sun Chronicles

Forum strony Golden Sun Chronicles
Obecny czas: 26 Wrz 2017, o 19:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: The Elder Scrolls III: Morrowind
PostWysłany: 8 Kwi 2017, o 11:24 
Shaman
Awatar użytkownika

Nie, nigdy nie grałem w tę grę.

Image

Profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostWysłany: 9 Kwi 2017, o 17:09 
King
Awatar użytkownika

Miejscowość: Imil
Polecam

Kod:
Teraz nabicie poziomu to nie jest kwestia czasu, tylko kwestia pieniędzy. Mógłbym levelować dopóki nie skończyłaby mi się kasa albo umiejętności które mogę jeszcze podnieść. A że kasy trochę mam, to umiejętności podbijam.

Do tej pory głównie podnosiłem umiejętności magiczne, przez co nie odzwierciedlało się to w większym stopniu na poziom. Dzisiaj podnosiłem sobie major/minor skills i od razu wpadł mi 32 level.
Jestem dowódcą Morag Tong. Bardzo przyjemne mieli zadania, sporo pieniędzy zdobyłem w trakcie.
Jednak miałem Skoomę w plecaku. Ślepy, nie zauważyłem tej buteleczki.
No i najprzyjemniejsze osiągnięcie - zabiłem Treboniusa. Wprawdzie już nigdy nie wykonam jego zadania, ale jakoś będę z tym żyć :).

PostWysłany: 9 Kwi 2017, o 20:10 
Shaman
Awatar użytkownika

A wiesz, że władzę nad Gildią Magów można było przejąć w pokojowy sposób, bez zabijania Treboniusa?
I trochę szkoda, że nie wykonałeś tego zadania. Z tego co pamiętam, to nie było za nie nagrody, jednak dowiedziałbyś się, jak skończyli Dwemerowie.

Image

PostWysłany: 10 Kwi 2017, o 07:18 
King
Awatar użytkownika

Trebonius zasłużył na śmierć za dawanie takich zadań :twisted: .
Zobaczę, chyba zrobiłem oddzielny zapis, a nie zrobiłem wiele po pokonaniu go. Może z internetową pomocą wykonam zadanie.

PostWysłany: 26 Kwi 2017, o 13:34 
Champion
Awatar użytkownika

Ej, no, to zadanie jest perfekcyjnie zgodne z jego charakterem. Wyobraź sobie, że jesteś arcymistrzem gildii magów, praktycznie najpotężniejszą postacią w Morrowind przez to jak złamany jest system magii, a tu nagle przychodzi do ciebie jakiś obwieś i szuka pracy, najpewniej dziesiąty juz tego dnia, jesteś ekstremalnie zajęty i chcesz żeby poszedł sobie jak najszybciej.
"Okej znajdź odpowiedź na historyczną tajemnicę której nie zrozumiał nikt przez setki lat lol"

A potem okazuje się że koleś zrobił to w dwa dni

PostWysłany: 27 Kwi 2017, o 17:38 
King
Awatar użytkownika

Cytuj:
praktycznie najpotężniejszą postacią w Morrowind przez to jak złamany jest system magii

Jak na najpotężniejszą postać zginął wyjątkowo szybko.
Cytuj:
przychodzi do ciebie jakiś obwieś i szuka pracy, najpewniej dziesiąty juz tego dnia, jesteś ekstremalnie zajęty i chcesz żeby poszedł sobie jak najszybciej.
"Okej znajdź odpowiedź na historyczną tajemnicę której nie zrozumiał nikt przez setki lat lol"

Mógłby takich ludzi zatrudnić do zamiatania podłogi i parzenia herbaty.
Cytuj:
Niestety, do wykonania zadania od Treboniusa wspomogłem się internetem. Gdybym tego nie zrobił, pewnie szukałbym odpowiednich NPC dziesięć lat, a i tak bym nie znalazł. To jest właśnie urok tej gry.

W sumie znalezienie tego NPC nie było tak trudne jak sugerujesz. Najpierw w trakcie wykonywania zadań dla Telvannich byłem zmuszony odwiedzić Tel Fyr. Potem, po wskazówce, żeby szukać Telvannich, którzy mogą znać język, też pomyślałem o tym miejscu (niestety ograniczyłem się do rozmowy z Divaythem i nie zwiedziłem całego Corprusarium, a szkoda). Później w głównej części zadań od Caiusa Cosadesa też trzeba odwiedzić Tel Fyr.
Teraz pojawia się problem, bo Divayth musi ze mną porozmawiać (w ramach zadania od Caiusa), a nie chce się do mnie odzywać, bo miesiąc temu, przez przypadek, zabiłem kogoś w Corprusarium. Szlag :evil:.

PostWysłany: 27 Kwi 2017, o 20:07 
Shaman
Awatar użytkownika

Cytuj:
W sumie znalezienie tego NPC nie było tak trudne jak sugerujesz. Najpierw w trakcie wykonywania zadań dla Telvannich byłem zmuszony odwiedzić Tel Fyr. Potem, po wskazówce, żeby szukać Telvannich, którzy mogą znać język, też pomyślałem o tym miejscu (niestety ograniczyłem się do rozmowy z Divaythem i nie zwiedziłem całego Corprusarium, a szkoda). Później w głównej części zadań od Caiusa Cosadesa też trzeba odwiedzić Tel Fyr.

Można wybrać tylko jeden ród, a że jestem raczej wojownikiem, to wstąpiłem do Wielkiego Rodu Redoran. Chociaż na początku poszedłem popytać w Sadrith Morze, bo Telvanni mają tam swoją siedzibę. Jednak przedstawiciele tego rodu są jeszcze bardziej wrodzy niż Świątynia, więc generalnie zostałem oblany ciepłym moczem. A głównej ścieżki fabularnej na razie nie zaczynałem, najpierw chcę przejąć kontrolę na kilkoma dodatkowymi organizacjami.

Image

PostWysłany: 27 Kwi 2017, o 20:11 
King
Awatar użytkownika

Jeszcze tego nie zrobiłeś? Wydaje mi się, że załatwiłem już wszystko: Telvanni, gildia magów/wojowników/złodziei, Świątynia, Morag Tong, Legion i Kult. Chyba, że jest jeszcze coś.

PostWysłany: 27 Kwi 2017, o 20:20 
Shaman
Awatar użytkownika

Jeszcze tego nie zrobiłem, ponieważ przez pewien czas nie miałem dostępu do komputera i odzyskam go dopiero w przyszłym tygodniu.

Image

PostWysłany: 29 Kwi 2017, o 20:05 
King
Awatar użytkownika

Kochany Morrowind: dostaję zadanie, w którym mam zdobyć jakiś przedmiot. Jest problem, bo n miesięcy temu byłem w danej lokacji, zabrałem przedmiot i opchnąłem na pchlim targu. Teraz szukaj u kogo to było :evil: .

PostWysłany: 29 Kwi 2017, o 22:01 
Shaman
Awatar użytkownika

Oj tam, nie zejdzie raczej tak długo, w konciu znajdziesz. :P

Image

PostWysłany: 30 Kwi 2017, o 21:28 
King
Awatar użytkownika

Zabiłem Dagoth Ura, tak na próbę (na innym zapisie). Jestem zawiedziony, nie dość, że był paskudnie łatwy do pokonania to jeszcze nikt mi nie pogratulował. Dostałem jedynie wpis do dzienniczka.

PostWysłany: 30 Kwi 2017, o 23:46 
Shaman
Awatar użytkownika

Gratuluję! (Mam nadzieję że moje gratulacje zrekonpensują ten gargantuiczny błąd jaki popełnili twórcy gry). Poza tym można zmienić poziom trudności. Przejąłeś tyle organizacji i nabiłeś pewnie taki level, że powinieneś śmigać na 100, czyli najtrudniejszym (chociaż pewnie to zrobiłeś, a mimo to Dagoth i tak był bananalny). A teraz muszę dać Ci opieprz, ponieważ ZASPOILEROWAŁEŚ MI GRĘ! (nie no, żartuję, wiem że trzeba ubić Dagoth Ura (a niech was en*bej miniaturki na YT!)). W każdym razie, staraj się unikać mówienia o głównym wątku fabularnym (gdy go przejdę to oczywiście poinformuję).

Dzisiaj przydarzyła mi się niespotykana historia. Otóż podczas wykonywania pewnego zadania trafiłem do obozu Zainab. Na jego terenie, w jednej z jurt, mieszkał pewien npc, który miał aż 9000 sztuk złota przy sobie!!! (jest również mistrzem handlu). Niestety, jest to popielny, więc nawet przy dość wysokim nastawieniu (ponad 80) oraz wysokim współczynniku osobowości (około 90) skupował przedmioty po bardzo śmiesznej cenie (a dodatkowo brał horendalne pieniądze za szkolenie, ponad 700 smoków za podnoszenie umiejętności handlu na poziomie ok. 60!). Nie polecam tego allegrowicza. pazerna żmija

Image

PostWysłany: 1 Maj 2017, o 06:47 
King
Awatar użytkownika

Przepraszam za spoiler. Wydawało mi się, że dość szybko można się zorientować kogo trzeba załatwić.
9000? Nawet jakby kupował za 3000 to jestem usatysfakcjonowany. Do tej pory najlepsze ceny wyciągałem u Alusarona (kowal w Foreign Quarter w Vivec, do 2500) i w gildii wojowników (4000 u NPC dającego zadania w Vivec.
Mówiłeś, że jesteś mistrzem w gildii wojowników, więc pewnie wiesz, że tego drugiego trzeba niestety zabić :cry: .
Co do tego - czy Sjording (głównodowodzący) daje jakieś zadania? Zabiłem go na zlecenie innej gildii, przed robieniem ścieżki w gildii wojowników, więc nie wiem czy nie straciłem dużo.

PostWysłany: 1 Maj 2017, o 10:45 
Shaman
Awatar użytkownika

Kiedyś już pisałem, w Calderze, w posiadłości Ghorak, znajduje się młokos zwany Pełzaczem, który ma 5000 smoków i skupuje wszystko po bazowych cenach. Jednak to nic. Najbogatszy kupiec w grze jest... krabem! Posiada 10000 smoków i skupuje wszystko po bazowych cenach również.

A Sjoring zleca dwa zadania, jedno to zabicie zleceniodawców Gildii Złodziei, drugie to zabicie samego dżentelmena Jima Staceygo. Jednak po tym i tak musiałbyś zabić Sjoringa, bo od razu po wykonaniu tych zadań rzuciłby się na ciebie.

Image

PostWysłany: 1 Maj 2017, o 17:26 
King
Awatar użytkownika

Czyli dobrze zrobiłem.
Caldera - w tym mieście pewnie byłem 3-5 razy w ciągu gry.

Główny wątek mam chyba zrobiony, więc pewnie zrezygnuję na pewien czas z Morrowinda.

Cytuj:
Niestety, jest to popielny, więc nawet przy dość wysokim nastawieniu (ponad 80) oraz wysokim współczynniku osobowości (około 90) skupował przedmioty po bardzo śmiesznej cenie

Po podciągnięciu u niego Mercantile do 95 poziomu już mogłem z satysfakcją sprzedawać.

PostWysłany: 18 Lip 2017, o 15:21 
Shaman
Awatar użytkownika

Mia, może pokażesz swoją postać? Moja wygląda tak:

Image

Image

Fashion w miarę

Image

PostWysłany: 15 Wrz 2017, o 15:11 
King
Awatar użytkownika

Nie jestem teraz w domu i nie mam dostępu do swojej postaci, ale raczej nie wygląda aż tak kozacko.
Jednak byłem w tej twierdzy. Po nazwie nie poznałem, ale kiedyś teleportowałem się za wyspę. Usilnie chciałem wyfrunąć za mury, ale okazało się to niemożliwe. Już myślałem, że będzie więcej terenów do zwiedzania.

EDIT: Niesamowite, żeby trzeba było jeszcze jakieś dodatkowe opcje przestawiać, aby móc zrobić zwykły zrzut ekranu :roll:
Image

PostWysłany: 15 Wrz 2017, o 22:13 
Shaman
Awatar użytkownika

No no, solidna postać :D Nie wiem czemu napisałeś, że nie jest tak kozacka jak moja. Podejrzewam, że walka między nami byłaby emocjonująca. :) Swoim Nerevaryjczykiem przeszedłeś tylko podstawkę, czy dodatki również?
I powiedz mi, czy kiedykolwiek była Ci naprawdę potrzebna walka Hand-to-hand?

Image

PostWysłany: 16 Wrz 2017, o 08:02 
King
Awatar użytkownika

Hand to hand nigdy, ale zwiększanie major skilli wpływa na poziom doświadczenia, więc pakuję w ten syf.
Tylko podstawkę, ewentualnie niektóre zadania związane z Solstheim.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość